Makaleler

Mucizevi Bitki !

Selamlaaarrr ,

Sizlerle bu yazımda mucizevi bir bitkiyi paylaşmak istiyorum. Yıllardır ihtiyaç duydukça kullanıyorum ve her seferinde olumlu sonuçlar elde ediyorum. Yaraya, depresyona, sivilceye, pişiklere, yanıklara bu tür her sorunun çözümü bu bitkide. Ne olduğunu merak ediyorsunuz değil mi… Söyleyeyim 🙂 Kantaron Kantaron Kantaron !!! Yalnız fabrikasyon değil doğal olanını kullanmaya özen gösteriyorum. Çayı ve bitkinin kendisinin de kullanma şekilleri mevcut ama ben size yağından bahsedeceğim.

Kantaron yağı yapımı aslında oldukça kolaydır. Kantaronun çiçek kısımlarını, sap bölümünü,  yapraklarını her kısmından biraz  alıyoruz ve cam şişeye yada kavanoza koyuyoruz. Kurutulmuş kantaron kullanabilirsiniz ancak kendi topladığınız taze kantaronun daha etkili olduğunu belirtmek isterim. Kavanoza koyduğumuz kantaronun bitkisinin üzerine  bitkinin uzeri kapanacak kadar saf zeytin yağı ekliyoruz. Fabrika yağlarını kullanmayın lütfen herhangi bir etkisi olmayacaktır. Muhakkak doğal zeytin yağı kullanın. Zeytin yağını da ekledikten sonra  üzerini tülbent ile gergin bir şekilde kapatıp 2 hafta ile 45 gün arasında günde bir kaç saat güneş ışığında bekletiyoruz. Sonrasında serin ve kapalı bir yerde muhafaza etmeliyiz. zamanla bu güzel sarı kantaron çiçeğinin nasıl kırmızı renk verdiğini göreceksiniz. Raf ömrü uzundur bir kaç yıl serin ve güneş almayan bir yerde saklayabilirsiniz. Yağınız bulanıklaşmaya başladığı zaman raf ömrünün bitmeye başladığı anlamına gelir.

Gelelim faydalarına. 🙂

Kantaron yağını pişiklere sürebilirsiniz ben 8 aylık bebeğimin pişikleri için kullanıyorum ve piyasada satılan birçok kremden daha iyi olduğunu söyleyebilirim.

Sivilcelerinize bir pamuk yardımı ile az miktarda sürebilirsiniz nasıl kuruttuğuna inanamayacksınız. Ayrıca  T bölgenizde oluşan siyah noktaları cilt lekelerini ve morlukları da yok edecektir.

Yaralarınıza sürebilirsiniz hem damar büzme özelliği olduğu için kanamayı durduracak hem de düzenli kullanımda yara izi oluşmasını önleyecektir. Yaralarda bal ile kullanılırsa antibiyotik etkisi yaratır 🙂

Sadece yaralara değil yanık izleri içinde biçilmiş kaftan. Güneş yanıklarına da sürebilir ve yarattığı ağrıların da hafiflemsini sağlayabilirsiniz.

Migren ağrıları için bu yağ ile başınıza masaj yapabilirsiniz. Çayı da etkilidir.

Kekik ve ardıç yağı ile karıştırıp romatizma ağrılarınızı dindirebilir kas ağrılarınız var ise ağrıyan bölgeye bu karışımı masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Sedef hastaları kantaron yağını kullandıklarında hastalıklarına iyi gelecegini farkedeceklerdir.

Banyodan once saçlariniza masaj yaparak sürerseniz hücre yenileyici ozelliği ile saçınızdaki kaşıntı ve egzamalardan kurtulabilirsiniz.

Sinirden oluşan yüz ve baş agrılarını gidermek için kantoron yaği ile masaj yapabilirsiniz.

Korkudan veya stresten çıkan uçuklarınız kantaron ile yok olacakalar.

 

Say say bitmiyor değil mi ? 🙂 Evininizde bir kavanoz kantaron muhakkak bulundurun. Çayının da ülserden depresyona hatta menepoza kadar olan etkilerini de bilseniz inanamazsınınız. Bilmediğim veya atladığım özellikleri de var ise yorum olarak yazabilirsiniz.

Bir sonraki paylaşımda görüşmek üzere sevgiyle kalın. 🙂

Bir cevap yazın