Makaleler

Diyet Yapmadan Kilo Verme Sırları

Hormonlarınızı Bilin

Çok yemediğiniz halde kilo veremiyorsanız bun açıklaması tıpta olabilir. Doktora giderek kilo vermenizi engelleyen hormonel dengesizlikler yada vitamin eksiklikleri gibi durumlar olup olmadığını araştırın.

Kahvaltı yapmayı atlamayın. Uyandığınızda yarım saat içinde birşeyler atıştırmaya başlayın. Metabolizmanızı uyandırmanın en iyi yolu budur. Öğle yemeğinde evde olmayabilirsiniz. Dışarda yemek yiyecekseniz en hafif yemekleri tercih edin. Akşam yemekleriniz ağır olmasın yemeğe aç oturmamak için saat 4 ve 5 arasında ufak atıştırmalar yapın. Bu akşam yemeklerini fazla kaçırmanızı engeller.

Su Şisesiyle Gezin

Su evet yine su vücudunuzda ağırlık yapan toksinleri sudan başka bir yöntemle uzaklaştırmanız mümkün değil. Gün içinde 2.5 lt su tüketmeye çalışın. Su içmek yalancı açlık krizlerinide engeller unutmayın.

Adım Atın

Düzenli olarak yürüyüş yapamıyor olabilirsiniz. Yarım saat yürümek yerine gün içinde sürekli aktif olursanız hemen hemen aynı etkiyi yakalabilirsiniz. Evde yada ofiste hareket edin. Havanın güzel olduğu günlerde birkaç durak önce inip yürüyün.

Zararlı Gıdaları Uzaklaştırın

Gözden uzak olan akıldan da uzak olacaktır. Yapmanız gereken etraftaki yüksek kalorili gıdaları uzaklaştırın. Poğaça yada kurabiye yerine bir meyve tüketin.

Bu yöntemleri alışkanlık haline getirdiğinizde zayıflamanız ve devam ettiğinizde de kilo almamanız mümkündür.

Bir cevap yazın