Makaleler

Moda Diye Her Şeyi Giymeyin!

 Her kadının kendine özgü bir ten rengi ve vücut hatları vardır. Giyinirken yapmamız gereken en önemli şey bedenimize en uygun olan kesimleri tercih etmektir. Moda diye her şeyi üzerimizde taşımaya çalışmak benim penceremde çok ta doğru olmayan bir durum. Moda dediğimiz şey çok geniş kapsamlı bir konu olduğundan, buna derin olarak değinmeyeceğim. Sonuçta bende bir moda ikonu değilim 🙂 Giyim tarzımızı aslında sadece beğenilerimiz değil yaşadığımız şehirlerin bile etkilediğini söyleyebilirim. Biz kadınların büyük bir kısmı her daim şık görünmek ve beğenilmekten hoşlanırız. Giyinirken kusurlarımızı kapatmak için uğraşırız ama bunu yaparken illaki ‘’Bana hiç bir şey yakışmıyor… ‘’diyerek depresyona girdiğimiz dönemler yaşarız. Özellikle doğum sonrası veya kilo aldığımızı fark ettiğimiz zamanlarda… Ayrıca gardırobumuzda da hiçbir zaman giyecek bir şey yoktur. 🙂 Kendinize yakışanı giyin! Bir başkasında gördüğünüz tarzı üzerinizde beğenmediyseniz, sırf farklı olmak adına bedeninize işkence etmeye lüzum yok. Kendinizi sürekli spor yada klasik giyinmek zorunda da hissetmeyin. Sonuçta her yerde her kıyafeti giyemeyiz.  Piknikte  yüksek ökçeli apartman topuk ayakkabılarınızla ip atlamaya çalıştığınızı bir düşünsenize 🙂 ‘’Yok artık daha neler! ‘’dediğinizi duyar gibiyim 🙂 Stiliniz size en yakışan giyisiler ve onu bütünleyen makyaj , takı ayrıca durusunuzdur 🙂  Neyse fazla dağıtmadan ufak tüyolarımı da sizinle paylaşmak istiyorum yoksa yaz yaz bitmez bu konu…

   Öncelikle bedenimizi tanımamız gerektiğini düşünüyorum. Eğer kısa boylu iseniz büyük çantalar ve abartılı büyük takılardan uzak durmakta fayda var çünkü bunlar sizi daha kısa gösterecektir. Ayrıca topuklu ayakkabılar olmazsa olmazlarınızdandır. Boyunuzu uzun göstermek için paçası uzun pantolonlar, topuk ökçeleri görünmeyecek şekilde ispanyollar tercih edilebilir. etek giymeyi seviyorsanız diz altı boyunda olanları elemenizde fayda var çünkü sizi hem olduğunuzdan büyük hem de kısa gösterecektir. Diz üzerinde ( boyu siz belirleyin 🙂 ) veya yine uzun paçalı pantolonlar gibi ayakkabınız görünmeyecek şekilde seçilebilir.
 
   Diyelim ki yuvarlak hatlarınız var; bir kadının sahip olabileceği beklide en gösterişli vücut tipi diyebilirim. Bele oturan ve kalçalarınızı daha toplu gösterecek kalem etekler , boru paça pantolonlar , stilettolar hatlarınızı ön plana çıkaracaktır. Eğer biraz bel kısmınızda fazlalıklarınız varsa bunu ancak korse ile toplayabilirsiniz.
   
   Kısa bacaklarınız, uzun beliniz var ise yüksek bel ürünleri tercih etmek belinizin biraz daha kısa , bacaklarınızın ise daha uzun görünmesine yardımcı olur. Kısa boylu kişiler için yazdıklarım, sizin içinde geçerlidir. Bu sebeple çok uzatmıyorum. Göğüsleriniz küçük ise dolgun ve dik görünmesini sağlayacak sütyenler seçmenizde yarar var. Ve dik durmayı unutmayın.

   İri göğüslü kadınların göğüs toparlayıcı sütyen kullanması hem göğüslerini küçük hem de daha dik gösterecektir. V yaka tercih etmeniz ve takı kullanmanız göğüslerinize olan dikkati dağıtıp takılarınıza çevirecektir. Sıfır yakaların göğüslerinizi çok daha büyük göstereceğini hatırlatmak isterim. Kollarınız kalın ise sıfır kol bluzlar giymek yerine tam kolunuza oturmayan, yarım kollu bluzlar veya omuzlarınızdan bileklere doğru genişleyen kesimleri kullanmanız, kolunuza olacak dikkati dağıtacaktır.

   Çok aşırı zayıf olduğunuzu varsayalım , yok gibi bir şeysiniz o derece yani… 🙂 boru paçaları ve çok dar olmayan kıyafetleri tercih etmelisiniz. Bacaklarınızı çok açıkta bırakmak sizin dahada zayıf görünmenize sebep olacaktır. Bu yüzden daha tiril tiril ve salaş bir tarzı deneyebilirsiniz.  Bunu denerken üzerinizde 5 beden büyük duracak giysileri seçmeyin tabii ki de… 🙂

   Ve son olarak eğer kilolu iseniz düz renkleri birazda olsa hareketlendirmeniz size iyi gelecektir. Diyelim ki düz renk bir etek seçtiniz üzerine muhakkak küçük desenli ama çok göz yormayan bir bluz ya da gömlek tercih etmelisiniz çünkü  bakan kişinin kilolarınızdan çok desenlerde yoğunlaşmasını sağlayacaktır. Sizde sıfır yaka yerine v yaka ve biraz dekolte tercih edebilirsiniz. Bunun yanında korse , göğüs toparlayıcı sütyen tavsiye edebilirim vücudunuzun daha sıkı ve toplu görünmesine yardımcı olacaktır.

   Aslında daha okadar çok şey var ki mesela renkler, kombinler vb. hepsini buraya sığdıramıyorum 🙂 Her kadın bence güzeldir ve beğenilmeyi, şık görünmeyi hakeder. Kusurlarınızı kapatmakta az da olsa yardımcı olabilmişimdir umarım!  bir sonraki yazımda görüşmek üzere… 🙂

Bir cevap yazın